У программі:

  • Петро Чайковський. 6 романсів: Серенада № 6 «О, дитя під віконцем твоїм», «Ночі безумнії, ночі безсоннії», «Пісня циганки», «На сон прийдешній», «Як би ж я це знала», «Страшна хвилина».
  • Мар'яна Лисенко. П'ять пісень на вірші Лесі Українки.
  • Модест Мусоргський. Вокальний цикл «Пісні й танці смерті».

Виконавці:

  • Марія Гулик – мецо-сопрано.
  • Мар'яна Лисенко – фортепіано.
  • Мирослав Драган – фортепіано.
  • Струнний квартет «Фенікс».

Вперше у Львові! До 145-річчя від дня народження Лесі Українки унікальна прем'єра твору Мар'яни Лисенко «П'ять пісень на на вірші Лесі Українки» у виконанні солістки із Великобританії українського походження Марії Гулик. Фортепіано – авторка циклу Мар'яна Лисенко. Прем'єра циклу з великим успіхом відбулася у Франції. І ось українська прем'єра відбудеться у Львові разом із Струнним квартетом «Фенікс».

Твори Петра Чайковського та Модеста Мусоргського також прозвучать у виконанні піаніста Мирослава Драгана та Струнного квартету «Фенікс».

Шість романсів Петра Чайковського складають значну і найбагатшу частину творчої спадщини маестро: «О, дитя під віконцем твоїм»​, «Ночі безумнії, ночі безсоннії», «Пісня циганки», «На сон прийдешній», «Як би ж я це знала», «Страшна хвилина».

Твір Мар'яни Лисенко «П'ять пісень на вірші Лесі Українки». Цикл був написаний в 2013 р., до 100-річчя від дня смерті поетеси. Її доля сповнена скорботи: втрата коханого (Мержинського), участь в революційному русі, важка хвороба, що приносить сильні страждання, передчуття ранньої смерті. Все це відображено в рядках, написаних Лесею, майже всі її вірші пронизані болем. У цьому циклі Маряна Лисенко передає всі ці почуття, пережиті тендітною, але в той же час такою сильної молодою жінкою. П'ять пісень збудовані згідно життєвому шляху Лесі Українки. Четверта пісня про прощання з життям. Заключна ж пісня являє собою відчайдушний гопак, перемогу над смертю, життям, що живе в рядках написаних Лесею Українкою, які навічно збережуть пам'ять про неї.

Твір Модеста Мусогрського «Пісні і танці смерті». Середина 70-х років для Мусоргського – час роздумів про смерть, яка безжально забрала кількох його друзів, завдала незагойні рани. У 1875 р. Мусоргський безпосередньо підходить до цієї страшної теми: починає створювати цикл для голосу з фортепіано «Пісні й танці смерті». Вірші були написані Арсенієм Аркадійовичем Голенищевим-Кутузовим (1848-1913), молодшим другом композитора, згодом членом Російської академії наук, з яким протягом 1873-1875 років, аж до одруження поета, він жив на одній квартирі. Вокальний цикл «Пісні й танці смерті» – мабуть, найглибший і філософсько насичений твір в своєму жанрі. Образ смерті в її різних іпостасях композитору вдалося вирази з приголомшливою силою.

Запрошуємо!