Проект «Міст культури» створює можливість спілкування українців та поляків універсальною мовою мистецтва, знищує бар'єри, з'єднує задуми, людей та їхні твори, уможливлює співпрацю та обмін досвідом.

Чергова виставка в рамках проекту «Міст культури» представляє у Львові, в галереї Гері Боумена, цикл світлин Кшиштофа Зайонца «Новий світ».

Куратор виставки: Станіслава Захарко-Лаговска, директор БХВ у м. Кєльце.

Координатор: Сильвія Андухар-Пєховска, Консул РП у Львові.

Реальний світ, у якому ми живемо, постійно змінюється. Часом швидше, часом повільніше, але, тим не менше, постійно. До Польщі, після її приєднання до Європейського Союзу, небаченими до того часу темпами та об'ємами почало надходити фінансування, що прискорило темп і посилило масштаб змін. Сьогодні модернізація та розвиток всієї країни йде паралельно з впорядкуванням, реконструкцією та розвитком простору польських міст. Але часто ці темпи є занадто швидкими для людської здатності адаптуватися і вміння пристосовуватися. Отже, люди (особливо старшого віку), відчувають підсвідомий неспокій, розгубленість чи певні загрози: вони психічно, емоційно, а часом також фізично розгублені в кам'яно-скляно-металевому сучасному міському просторі. Саме цей ракурс непевності людини у співставленні з неприрученою, незатишною, сирою та холодною красою сучасного простору відкриває нам відомий фотомитець з міста Кєльце Кшиштоф Зайонц в циклі «Новий світ».

Кшиштоф Зайонц- член Спілки польських фотомитців (з 2014 року заступник голови, a з 2015 голова Свентокшиського округу СПФ), член Фотоклубу РП Спілка митців та Fédération Internationale de I'Art Photographique. Народжений у 1962 р. в місті Кєльце. Випускник Свентокшиської політехніки. У 2014 році отримав звання Artiste FIAP, a у 2015 році звання Excellence FIAP (The International Federation of Photographic Art). Його роботи експонувалися на більш ніж 80 Міжнародних Салонах Фотомистецтва у 29 країнах.

Чотири персональні виставки та дев'ятнадцять колективних виставок. Лауреат кількадесяти фотоконкурсів. У 2015 році брав участь у виставках: Afar Варшавського фестивалю фото-мистецтва, Між людьми в Ягелонському університеті у Кракові і «Арт-еко» в Галереї Інтеріор у місті Кельце. Свої роботи представляв на IX Національній бієнале фотографії Кохати людину в Освенцімі та КІБЕРФОТО 2015 у місті Ченстохова. Для участі в міжнародному фотопроекті «FIAP in my heart forever» отримав Почесний Диплом. На конкурсі «Кєлецьке інакше 2015» отримав ІІ премію та нагороду. У 2015 році був лауреатом Міждисциплінарного художнього конкурсу «Провесінь 38», лауреатом BZ WBK Press Photo 2015 (ІІІ премія) і лауреатом Grand Press Photo 2015 (II премія). На XVIII бієнале фотоплакату у місті Плоцьк отримав Бронзову медаль Фотоклубу РП. Співавтор фотографії для альбому «50/50/50» БХВ Кєльце 2015.

Співорганізатор і комісар фото-пленеру «Арт-еко» у місті Тарчек 2015. Член журі конкурсу «Обличчя мого міста 2015» і Голова журі конкурсу «Життя прекрасне 2015». У 2015 році в національному відборі учасників став Представником Польщі у World Photographic CUP 2016 в чотирьох категоріях.