Відзначення 65-ї річниці переселення українців та поляків унаслідок зміни міждержавного кордону 1951 року (akcja H-T).
У програмі – прем'єрний показ документального фільму «І це все пережито» («I to się wszystko przeżyło»). Створили його влітку 2015 року Евеліна і Томаш Кривицькі в рамках проекту «Країна Ліпецька». Це розповідь про людей, які змушені були покидати рідні місця назавжди через політичні домовленості Москви і Варшави про обмін частинами державних територій.
Стрічка побудована на основі спогадів колишніх мешканців Сокальщини, безпосередніх учасників тих далеких подій, а також розповідей дітей та онуків — нащадків переселенців. Вони і стали головними героями фільму.
Тема представленої фотовиставки «По обидва боки Бугу» яскраво ілюструє результат такого переселення: нищення культурної спадщини двох народів. Упродовж тривалого часу талановитий польський письменник, публіцист і фотограф Пьотр Дурак подорожував вздовж річки Буг. Він фіксував закинуті греко-католицькі церкви на території Польщі й колишні польські костели в Україні. І, як результат, - шістдесят п'ять ретельно відібраних світлин п'ятдесяти восьми культових споруд обабіч річки...
На зустрічі в музеї про переселення українців і поляків 1951 року говоритимуть Олена Замойська з України та Анна Лисиганич із Польщі.
Організатори заходу запрошують людей, які були учасниками тих буремних років, краєзнавців, істориків та всіх небайдужих людей завітати на урочистість і поділитися своїми спогадами та роздумами.