Програма концерту знайомить львівського слухача з практично невідомими в Україні сторінками творчості видатного іспанського композитора Хоакіна Родріго. Слава його Аранхуеського Концерту зазвичай затьмарює популярність всіх інших написаних ним творів.

А «інших творів» у композитора, що прожив двадцяте сторіччя майже від початку до кінця, чимало. Він є автором багатьох симфонічних творів, кантат, кількох інструментальних концертів, однієї опери, численних вокальних та камерних творів, музики для театральних вистав та фільмів. Також Родріго був яскравим піаністом, створивши свій власний, особливий фортепіанний стиль, що він тільки на перший погляд є повністю відповідним традиціям Альбеніса, Гранадоса та де Фальї.

Годі й казати про гітарні твори: гітаристи всього світу цінують Хоакіна Родріго як засновника нової течії в гітарній музиці двадцятого сторіччя. Тим дивнішою здається відносно мала присутність музики Родріго на світових сценах та в репертуарі виконавців-зірок. Українські слухачі до цього часу теж могли періодично чути самий лише Аранхуеський Концерт в різних виконаннях.

Але в грудні 2014 року був зроблений перший значний крок для популяризації невідомих в Україні партитур видатного іспанця. Роман Рєпка, поєднавши зусилля із New Era Orchestra під орудою Тетяни Калініченко, підготував прем’єру одного з головних шедеврів композитора – Концерта для фортепіано з оркестром.

В програмі «Століття Хоакіна Родріго» прозвучать вибрані фортепіанні, вокальні та камерні твори, що були ним написані між двадцятими та восьмидесятими роками минулого століття. Стиль Родріго майже не змінювався протягом багатьох плодотворних десятиліть – композитор стояв осторонь радикальних мистецьких течій, до кінця залишаючись вірним тональній системі. Мелодична щирість, обережне використання дисонансів, досконалість форми, яскраві, але сконцентровані інтелектом емоції, потужний національний колорит – такими є ознаки авторського стилю Хоакіна Родріго.