Історія гурту «Тартак» розпочалася в 1996 році, коли новостворений проект бере участь у відбірковому турі фестивалю «Червона Рута» та стає лауреатом 1-ї премії в жанрі танцювальної музики.

На початку 1998 року «Тартак», в якості переможця «Червоної Рути-1997» їде у всеукраїнський тур. В 2001 році світ побачив дебютний альбом гурту, який складався з 12 композицій.

На початку 2000-х «Тартак» запрошують виступати всі найбільші українські фестивалі, гурт отримує перший досвід виступу в якості хедлайнера.

Наступні роки активна концертна діяльність та завзята студійна робота музикантів приносить результати: в 2003 році виходить альбом «Система нервів», 2004 —«Музичний лист щастя». В 2005 році «Тартак» вдається до цікавого музичного експерименту, записавши альбом «Гуляйгород» з кіровоградським етнографічним колективом.

В 2006 році до Чемпіонату світу з футболу на підтримку української збірної, яка вперше в історії потрапила в фінальну частину цього чемпіонату, «Тартак» оприлюднює пісню «Україно, Забивай!», того ж року виходить наступний альбом колективу «Сльози та соплі». Шостий альбом «Опір матеріалів» побачив світ в 2010 році, за два роки «Тартак» випускає сьомий альбом із відповідною назвою «Сімка».

В грудні 2014 року «Тартак» відзначає своє 18-річчя і розпочинає всеукраїнський тур. На концертах музиканти грають не тільки впізнавані хіти, а й вперше виконують композиції, які увійдуть до нової, восьмої платівки.

Презентація альбому «Ввічність» відбудеться 20 грудня 2015 року в клубі «Sentrum». «Тартак» на чолі зі своїм лідером, Сашком Положинським, є активним участником і ініціатором багатьох суспільних та громадських проектів, благодійних виступів, всеукраїнських музичних фестивалів та заходів тощо.

Композиції гурту — це неймовірний симбіоз різних музичних стилів та напрямків, де навіть найприскіпливіший слухач зазвичай знаходить пісні на свій смак: тут і соціальний протест, і патріотизм, і танцювальні композиції, і найніжніша лірика.