На виставці буде представлено народну хатню ікону, мальовану на дошці, що побутувала на теренах Буковини, Гуцульщини та Покуття від другої половини ХІХ століття до 1910-х років. Проект є першою спробою ширшого висвітлення цієї групи пам’яток та їх систематизації за хронологією, автурою, іконографією та технологічними особливостями. До експозиції увійдуть твори зі збірки Національного музею у Львові імені А. Шептицького, Музею народної архітектури і побуту у Львові, а також найкращі твори з приватних колекцій. Загалом буде охоплено близько 150 ікон.

До огляду, зокрема, буде запропоновано унікальні горизонтальні фризові композиції із зображенням декількох вибраних святих та сюжетів. Найчастіше, це – найпопулярніші та найулюбленіші в народі образи: Богородиці, Розп’яття з пристоячими, св. Миколая Чудотворця. Їх доповнять зображення св. Юрія Змієборця, св. великомучениці Варвари (на гуцульських і покутських пам’ятках) чи св. мучениці Параскеви, Отців Церкви - св. Василія Великого, св. Івана Златоустого, св. Івана Сучавського, апостолів Петра і Павла, архангела Михаїла, св. мучениці Доменіки та ін. (на буковинських іконах).

Окрім того, паралельно із виставкою народних ікон з Буковини, Гуцульщини та Покуття, у музеї відкриється виставка народної ікони Поділля ХІХ – початку ХХ ст. з приватної колекції Олександра Чернова (м. Хмельницький).