Піаністка Етелла Чуприк і скрипаль Юлій Вімер неодноразово зустрічалися на одній сцені, зокрема, у Львові мали не одну спільну концертну програму. Відтак їхній музичний тандем уже встиг здобути славу «золотого дуету Галичини». Цієї осені знані в Україні і далеко за її межами музиканти підготували для вибагливої львівської публіки нову концертну програму «Камерний дует», основою якої є досконале виконання творів німецьких композиторів-класиків - Людвіга ван Бетховена (Соната №9) та Йоганнеса Брамса (Соната №1).  

Соната № 9 для скрипки и фортепіано, яка також відома як «Крейцерова соната», - один із найзнаменитіших камерних творів Бетховена. Написана на початку XIX століття соната у різні роки надихала і продовжує надихати меломанів та творців: так, у 1890 році світ побачила повість Льва Толстого «Крейцерова соната». А Соната для скрипки і фортепіано № 1 Йоганнеса Брамса була створена після сумної звістки про смерть Фелікса Шумана – сина композитора Роберта Шумана, з сім’єю якого Брамса пов’язувала багаторічна дружба. 

Етелла Чуприк – заслужена артистка України, лауреат багатьох престижних міжнародних конкурсів, доцент Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка. Її блискуча виконавська майстерність підкорила і продовжує підкорювати сцени в Україні та у країнах Європи. Завдяки репертуару, який вимагає великої майстерності і досконалої технічної підготовки, львівську піаністку Етеллу Чуприк називають «богинею фортепіано». Утім, музикантка відома не лише своєю віртуозною грою, а й непересічним умінням імпровізувати. До слова, одразу після концерту «Камерний дует» 17 листопада на сцені Львівської філармонії Етелла Чуприк презентує імпровізацію на портрет відомого українського композитора Ісидора Вимера.

Юлій Вімер – володар Гран-прі Фестивалю «Австрія», лауреат численних музичних фестивалів – як скрипаль, альтист, композитор та імпровізатор. Має титул Graf Saint-Germain, якого удостоївся за активну благодійну діяльність, зокрема за організацію цілої низки концертів, скерованих на допомогу тим, хто потребує, - як в Україні, так і в країнах Європи. Юлій Вимер народився в Україні, зараз живе в Австрії. Концерти у Львові стали для музиканта уже доброю традицією. Відтак концертна програма «Камерний дует» буде для Вимера черговою нагодою продемонструвати меломанам усю свою віртуозність, бездоганну чистоту звуковидобування та безмежну виконавську фантазію. Загалом у репертуарі Юлія Вимера - понад тисяча композицій – як світової класики, так і творів сучасної музики, причому у різних стилях.

Офіційна сторінка Етелли Чуприк у Facebook
https://www.facebook.com/ethella.chupryk1?fref=ts
Офіційна сторінка Юлія Вімера у Facebook
https://www.facebook.com/bazil.nestor
https://www.facebook.com/wimerviolin