Міжнародний фестиваль “Відкриваємо Падеревського” у Львові вже встиг стати однією із найважливіших культурних подій України. Головною ідеєю його четвертої едиції є популяризація польської культури та ознайомлення наших східних сусідів із репертуаром української музичної скарбниці на найвищому світовому рівні.

Вже цього листопада на сцені Львівської Опери виступить унікальний для польської культури ансамбль пісні і танцю “Мазовше”, який представить українській публіці “Краків’ян і гуралів” – славетну оперу XVIII століття, що символічним чином демонструє структуру польського суспільства перед Третім поділом Польщі. Її лібрето часто порівнювали з “Чарівною флейтою” В. А. Моцарта.

Ми переконані, що участь у фестивалі і “Мазовша”, і таких знаменитостей як Кшиштоф Пендерецький (котрий сам керуватиме виконанням своїх творів і котрому цьогоріч під час фестивалю буде присуджене звання Почесного доктора Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка), піаніст Адам Водніцкі, віолончеліст та диригент Анджей Бауер, формації DagaDana перетворять його четверту едицію на справжнє велике свято польської музики.