Проект Graceland – немає нічого спільного ні з Королем Елвісом, ні з Полем Саймоном. Хоча, можна би задуматися над тим, як виглядав би світ, коли перший з них мав би свій маєток під Остроленькою, а другий замість у Південній Африці шукав би натхнення у Верхній Сілезії...

 

Graceland – це просто і дослівно (Grace: чарівність та Land: країна) „чарівна країна”. Не мається тут на увазі поверхнева краса, чи теж гламурна врода, але саме чиста і справжня - хоча й часами наївна, а часами шершава грація. Чарівність зареєстрованих на світлинах місць випливає з їхньої автентичної надзвичайності, створеної більше, чи менше продуманої діяльності людини. Світлини документують спроби «власноручного» прикрашення, забарвлення або покращення дійсності. Ці спроби бувають більше або менше вдалими, переважно безпорадними, до глибини душі щирими та кульгавими, але не про ефект тут йдеться, а про первинний намір. Важливо, що їх автори, через вроджену потребу краси, спробували поправити світ, а деякі навіть Полагодити. Саме Їм, Наладчика Світу, присвячую цей цикл, бо хоча вони не спритні, не зграбні – і, як це тепер говорять – не професійні у тому, що роблять, залишаються автентичними.

Пластик і недоброякісні товари заливають нас всюди з невірогідною швидкістю, але завдяки доморощеним «творцям дійсності» час від часу, тут і там можна потрапити на якусь не заштамповану перлину – правдиву, щиру і повну автентичної чарівності.

 

Світлини для циклу Graceland були створені головним чином у малих місцевостях Польщі. Цикл немає ніяких географічних обмежень і постійно розвивається. А так справді, то маю надію, що це лише початок і найкраще попереду. Вірю в необмежену фантазію доморощених архітекторів нашого краєвиду. Бажаю їм, собі і нам всім не зупинятися у творчих зусиллях :)