Львівська дитяча художня школа ім. О. Новаківського для обивателя, як правило, постає як щось достатньо знайоме, але рівно ж як і terra incognita у сучасному мистецькому світі. Мистецтвознавці, культурологи, психологи намагаються дати певні визначення феномену дитячого малюнка. Поза тим, осягнути, що приховує в собі кожна творчо обдарована дитина і в чому полягає зміст мистецької освіти, на жаль, не вдалося.

Та все ж, чим є Львівська дитяча художня школа ім. О. Новаківського? Чи це лише первинний навчальний заклад, яких багато? У чому полягає його первинна популярність?

Від тотожних навчальних закладів школу вирізняє не лише мальовничий куточок Львова, в якому вона розташована чи славне ім’я геніальної творчої особистості. Школа також пишається плеядою викладачів – неординарних митців, сміливих новаторів та водночас ревних послідовників кращих набутків українського національного мистецтва. Та сьогодні неповторність художньої школи, криється у витворенні індивідуального, відверто щирого, незаангажованого творчого обличчя. Це – декілька особливих Світів.

Метою Львівської дитячої художньої школи ім. О. Новаківського є гармонійний розвиток і всестороння мистецька освіта. Це єдність різних світів та поглядів, втілених у творчих роботах, запропонованих програмою з рисунку, малярства, композиції, ліпнини та історії мистецтв. Вузькопрофесійна мистецька школа надає всі можливості для творчого становлення та розвитку особистості.