Передбачає виконання перегрупованого у 12 частин опусу №9 Ю. Коффлера 12-ма піаністами, що символізує універсальність, чіткість і гнучкість розробленої Шенбергом і популяризованої Коффлером системи. Кожен із виконавців презентує свій власний погляд як на інтерпретацію конкретного твору так і загалом на творчість композитора. Зібравши разом ці 12 поглядів спробуємо реконструювати музичний портрет Юзефа Коффлера.

Музичний перформенс "12 за Коффлером" приурочений 115-тій річниці від дня народження Юзефа Коффлера.

Юзеф Коффлер (1896 - 1944) - польсько-український композитор єврейського походження, що першим (і чи не єдиним) у тодішній Польщі почав пропагувати новітні композиторські техніки, а зокрема додекафонію. Саме додекафонія (дванадцятитонова система створена Арнольдом Шенберґом) стала однією із чільних технік у композиторській практиці ХХ ст.

У 1927 Юзеф Коффлер пише "15 варіацій на дванадцятитонову серію". Цей твір є одним із найвагоміших у доробку Коффлера і певною мірою визначальним для подальшої творчості композитора.

Після повернення із Відня, де Юзеф Коффлер особисто знайомиться з представниками нововіденської школи (Арнольд Шенберґ, Альбан Берґ, Антон Веберн), композитор починає вести курси лекцій з атональної композиції.

Найзнаменитішим серед слухачів цих курсів є один із очільників европейського аванґарду - Роман Гаубеншток-Раматі.

Попри визнання і широке зацікавлення творчістю Юзефа Коффлера в Західній Европі в Україні він залишається зовсім невідомим.

Куратор проекту: Остап Мануляк.