Львівський академічний театр імені Леся Курбаса прийматиме гостей зі Шотландії.  15 жовтня у його приміщенні відбудеться показ вистави «Кравець з Інвернесу» шотландської театральної компанії «Dogstar». Режисер вистави – Бен Гаррісон, виконавець і автор тексту – Метью Заяць, Художник-постановник – Алі Маклорен. Львівяни вже мали змогу бачити цю виставу під час Міжнародного театрального фестивалю «Золотий Лев» у 2010-му році.

Метью Заяць створив текст до вистави на основі біографічної історії свого батька, який походить родом зі села Тернопільської області. Провідною темою вистави стала Друга світова війна, її абсурдність і нищівний вплив, якого вона завдала долям численних людей. Сімей з подібними драматичними історіями безліч в різних країнах світу і їхні особисті драми формують велику трагедію людства, яка досі болить не лише учасників війни, а й їхніх нащадків.

У 2010 році виконавець вистави вразив глядачів точністю існування у багатьох образах, акторові вдавалося виокремити кожного персонажа, наділити його особливим пластичним малюнком і мовною характеристикою.

Мова вистави – англійська, але глядачам не варто турбуватися про розуміння тексту, адже дійство буде супроводжуватись українськими субтитрами. Втілити історію Метью Заяцю допоможуть відеопроекція Тіма Рейда і музика у живому виконанні Джонні Гарді і Ґевіна Марвіка.