Виставки, присвячені 100-річчю відтоді як митрополит Андрей Шептицький урочистим актом проголосив передачу Національного музею в дар українському народові та 100-річчю від дня народження відомого мистецтвознавця Віри Іларіонівни Свєнціцької:

Запрошуємо відвідати такі експозиції:

  • «Пам’яті митрополита Андрея Шептицького. Пам’ятки з колекції Музею сакрального мистецтва імені Антона Петрушевича Львівської митрополії УГКЦ». Матеріал виставки обіймає документальний, родинно-меморіальний та мистецький розділи, покликані у форматі вибраних, найбільш значимих пам´яток представити Митрополита Андрея як найвидатнішу особистість в історії Української Церкви ХХ століття, визначного культурно- громадського діяча та мецената, засновника і покровителя Національного музею у Львові.
  • «Покров пресвятої Богородиці: твори ХV–ХІХ ст. зі збірки Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького». Виставка присвячена 100-річчю видатної дослідниці українського іконопису Вірі Свєнціцької. Знаково, що ювілейний рік НМЛ ім. А. Шептицького співпадає зі столітнім ювілеєм В. Свєнціцької. Попри незаперечний авторитет науковця, вона залишилася в пам’яті сучасників безкомпромісною берегинею музейних скарбів. Запропонована тема виставки певною мірою асоціюється саме з цим аспектом діяльності В. Свєнціцької. Відомо також, що сюжет «Покров Пресвятої Богородиці» XV-ХІХ ст. належав до одного з її улюблених, чим зумовлена тема виставки присвяченої пам’яті вченої.
  • Історико-документальна виставка: Віра Свєнціцька (1913–2013) – відомий дослідник давньоукраїнського мистецтва. 28 серпня 2013 року минуло 100 років від дня народження Віри Свєнціцької, відомого мистецтвознавця, дослідниці давнього українського мистецтва, довголітнього працівника Національного музею у Львові. Експозиція побудована на історико-документальному матеріалі, пов’язаному з особою Віри Свєнціцької та її родинним оточенням. Варто зазначити, що експонати виставки надійшли до музею як спадщина після смерті сестри Віри – Марії (2006). Родина не займалася приватним колекціонуванням, тому вибрані для експонування твори малярства і графіки є дарунками авторів, які у свій час співпрацювали з Іларіоном і Вірою Свєнціцькими.
  • Бібліографічна виставка видань НМЛ (1908–2013). На виставці запрезентовано 145 видань 1908-2013 рр. Експозиція представить перші альбоми ікон Іларіона Свєнціцького, 1-й каталог книг музейної колекції стародруків, рідкісні видання, прикраси галицьких рукописів. Ряд альбомів, які видавалися в різний період музейного життя: літописи, альбоми ХІХ – поч. ХХ ст., які яскраво репрезентують музейні збірки.