У рамках підготовки бієнале «Тиждень актуального мистецтва» відбудеться  перший та досі єдиний фестиваль перфомансу в Україні «Дні мистецтва перфоманс у Львові». Разом з «Днями» проходитиме масштабний проект українсько-польського культурного обміну «ArtNastup».

Упродовж двох тижнів Львів наповнять перфоманси, лекції, зустрічі із визнаними митцями, виступи театрів сучасної пластики,  майстер-класи з контактної імпровізації, школа арт-критики, різножанрові проекти і виставки, презентації «Українського Зрізу» та низка паралельних мистецьких подій. 

Цього року тема «Днів» означена, як «Лабораторія міждисциплінарності перфомансу»

Фестиваль демонструватиме різноманіття форм перфомансу: від пластичного до текстового, від  музичного до візуального... Перфоманс розглядатиметься не тільки як самодостатній жанр, але і як  форма вираження, що пронизує всі види сучасного мистецтва. «Дні» спробують досліджувати мову перфомансу, як засіб розкодування арт напрямків в сучасному мистецтві. З'ясовуватимуть можливість перфомансу бути дотичним чи складовою будь-якого мистецького напрямку. А також продовжать вивчати жанрову мобільність  та можливості трансформації перфомансу.

Кураторами «Днів мистецтва перфоманс у Львові» стануть Тамар Рабан (Ізраїль), Януш Балдиґа (Польща) та Володимир Кауфман (Україна). 

Програма заходів складатиметься із двох частин. Спершу відбудуться проекти театрів сучасної пластики. У другій частині буде представлено виступи майстрів перфомансу та «Школа Перфомансу». Обидві частини супроводжуватимуться едукативними проектами та супутніми заходами.

Цього року учасниками «Днів» стануть, як і молоді українські перфомери, так і багато знаних митців з різних країн, кожен з яких є авторитетом у своєму жанрі. Серед запрошених митців: Вальдемар Татарчук (Польща), Редас Діржис (Литва),  Анат Пік (Ізраїль), Ева Зажицька (Польща), Еліас Файнґерш (Ізраїль),  Хуберт Вінчик (Польща), Ярас Рамунас (Литва), Пауліна Швєнцанск (Польща),  Бенас Шарка (Литва), Анна Кальвайтис (Польща), Алевтина Кахідзе, Володимир Топій, Юрій Білей, Павло Ковач junior.

Традиційно поряд із «Днями» буде представлено багато супутніх проектів сучасного мистецтва. Вперше у Львові буде представлено настільки велике різноманіття театрів, що спеціалізуються на перфомативних технологіях та сучасній пластиці. Зокрема, це будуть київський «TancLaboratorium» під керівництвом Лариси Венедиктової, львівські «Dance Platform» та польські «TańcaHarakiri Farmers», «The Perform Group» і «The Dance Theatre Zawirowania».

Також упродовж «Днів» триватимуть презентації трієнале «Український Зріз.Лиман», який вдруге представлятиме сучасне українське мистецтво за кордоном.«ArtNastup» запропонує насичену програму проектів сучасного польського мистецтва у галереях Львова та просторі міста. 

Загалом у  акціях  візьме участь більше п'ятдесяти митців з України, Польщі, Ізраїлю, Литви та Великобританії.     

У рамках «Днів мистецтва перфоманс у Львові» вже вп'яте відбудеться «Школа Перфомансу». Для українських молодих митців це досі єдиний шанс безкоштовно навчатися мистецтву перфомансу у авторитетних майстрів . Кожного року до «Школи» з'їжджається близько пів сотні учнів з різних міст України та Польщі. Цьогоріч навчання відбуватиметься у двох групах. Початківців і учнів попередніх шкіл куруватимуть Януш Балдиґа з Польщі та Родді Гантер з Великобританії. Навчання у «Школа перфомансу» триватиме із 4 по 8 вересня. Після школи кращі учні демонструватимуть свої перфоманси поряд із метрами жанру.

Проведення «Днів мистецтва перфоманс у Львові» має на меті стимулювати в Україні розвиток перфоменсу, як жанру без якого сучасне мистецтво не може повноцінно існувати.

Локації: галерея «Дзиґа», Львівський палац мистецтв, Перший Український театр для дітей та юнацтва, галерея «Єфремова 26», галерея «Iconart», Музей історії книжки,  ЛНУ ім. І. Франка  та інші території міста.

Довідка: 

«Дні Мистецтва Перфоманс у Львові» - це перший фестиваль в Україні, на якому представлено мистецтво перфомансу у великому розмаїтті поколінь та напрямків, а також існує безкоштовна «Школа Перфомансу». На фестивалі показували перфоманси, читали лекції та проводили майстер-класи митці з України, Польщі, Ізраїлю, Австрії, Швейцарії, Ірландії, Канади, Росії, Литви, Білорусії. Фестиваль було започатковано 2006 року Польським Інститутом у Києві, а 2008 року він перемістився до Львова, де його організацією займається «Інститут актуального мистецтва» та Мистецьке об'єднання «Дзиґа».

 «ArtNastup» - потужний  проект презентації польського сучасного мистецтва в Україні ініційований організацією «TransKultura», засновниками якої є МО «Дзиґа» (Львів), Рафал «koZa» Козінский та Марічка Артем'юк(Люблін). В рамках проекту діятимуть «Школа арт-критики» для українських журналістів під керівництвом Маґдалени Уйми, «Майстер-класи  контактної імпровізації», презентації відео-арту польських фестивалів Mindware, Wro, Indware, Arsenal, проект "Wschód Kultury" за участю представників Любліна, Білостока і Жешува,  проекти  та спілкування з митцями, серед яких Ґжеґож Кондрасюк, Войцех Пажмовський, Яцек Дзяковський, Кшиштоф Войцеховський,  Марек Ґридєль, Ядвіґа Маєвська та ін. Проект співфінансований  Міністерством Культури та Народної Спадщини Польщі.