У кіноклубі Олега Яськіва "Біла стрічка" Міхаеля Ганеке.

Нагороди: Золота Пальмова Гілка та приз ФІПРЕССІ Канського фестивалю, «Золотий глобус» за кращий фільм, Премія Європейської Кіноакадемії за кращий фільм та інші.

"Австрійський режисер Міхаель Ганеке завжди знімає кіно про те у людині, у чому сама людина неохоче зізнається. Хоча, напевне, ці речі є найголовнішими, адже у них корінь байдужості, відчуження, самотності, жорстокості, зверхності, тобто, всього того чим людина не повинна бути. Але, на превеликий жаль, людина переважно саме така, і суспільство через таку людину також набуває непривітних правил, законів та стереотипів.

Німецький продукт − завжди був еталонним зразком, який найзрозуміліше показував дороговкази людству. На жаль, це стосується не лише великої філософії, музики чи літератури, які значною мірою сформували європейську людину, у тому числі українця. Німецька історія − це також досконалий експеримент над суспільством, який засвідчив найкращі та найгірші форми його можливого існування.

«Біла стрічка» − значно ширший фільм, ніж його уявляють собі більшість європейців. Він не просто − психологічна лабораторія суспільних стосунків, які у двадцятому сторіччі мали драматичні наслідки. Для кожного, насамперед нас, українців − це застереження від провалу у досконалу бездушність, упорядковану самотність, обґрунтовану байдужість. А така небезпека загрожує кожному, хто піддасться суспільній інерції та новим правилам життя, про які не згадується ані у великій німецькій філософії, ані у чарівних казках, які нам читали перед солодкими сном такі молоді і закохані батьки. Колись давно. Дуже давно…".

Телефон для довідок: (067) 255-23-01.