Спільна виставка Наталі Русецької та Наді Ямнич.

Живопис художниць зворушує не лише представленими темами, але й вишуканістю та виваженістю кольорової палітри. У даних роботах кольору відносно небагато, однак він завжди влучний та доречний. Здається, немов би самі сюжети постають на основі колористичних пошуків.

Обидві молоді художниці сформувались на кафедрі сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв під впливом творчості Лева Скопа. Ймовірно, це пояснює близькість їх нетрадиційних, а часом несподіваних пошуків у царині сакрального мистецтва. Разом з тим, Наталя Русецька та Надя Ямнич інтенсивно дошукуються власного шляху в живописі.

В творчості Наталі Русецької виразно відчувається вплив Юрія Новосельського, але так само виразно можна побачити її власне розуміння творчості цього непересічного майстра. Сприйняття іконопису сучасною людиною Русецька виводить на новий рівень. Традиційну іконографію авторка осмислює по-новому – несподівано та цікаво.

Надя Ямнич у своєму живописі концентрується на темі обличчя-лику. В полі уваги художниці не стільки сцена, окремий сюжет, скільки людське обличчя та його переміна на просвітлений духовний лик. У цьому простому, майже аскетичному живописі можна побачити паралелі не лише з іконописом, але й з народними масками.

Дотепер твори Наді Ямнич та Наталі Русецької можна було побачити на багатьох колективних виставках, однак вперше у Львові їх творчість представлена у ширшому форматі. Сподіваємось, що дана виставка додасть художницям натхнення розвивати власну творчість так само цікаво й надалі.