На фестивалі "Франко.Місія" ці гурти вперше заспівають пісні на вірші Івана Франка нині рідкісною сербо-лужицькою мовою. Музиканти - серболужичани, землі яких зараз належать Німеччині. У "Дзизі" гурти окрім презентації своєї музичної творчості, розповідатимуть про мову та культуру лужицьких сербів. Їм допомагатимуть викладачі філології з Львівського університету ім. І.Я. Франка.

Berlinska Droha - гурт, як і випливає з назви, із Берліна. Він був заснований в 2007 році Паулом і Уте. Вони є лужицькими сербами: тому назва і тексти на сербо-лужицькій. Їх стиль ожна охарактеризувати як народне альтернативне-кабаре (самі музиканти називають свій стиль "анти-фолк"). Їхні пісні характеризуються високою експресією і використанням слов'янських мелодій у сучасному аранжуванні. У своїх текстах "Berlinska Droha" висловлює анархістські ппогляди. Вони критикують споживацтво і спроби класифікувати людей, стереотипи життя. Окрім лужицької, "Berlinska Droha"співає німецькою, французькою та англійською мовами. У 2010 році вони випустили вініловий сингл "Zrudny Končak", а в 2011 році альбом "“Wokoło Róžka“.

Čorna kruŠwa - це експериментальне тріо Берліна, яке творить на перехресті punk/rock’n’roll/blues/psychobilly. Гурт у своїй творчості посилається на атмосферу давнього панку, і поєднує фільмиТарантіно із з сербо-лужицькою реальністю. З одного боку, в їх музиці занадто багато блюзу, щоб ідентифікувати їх як панків. З іншого боку, їх стиль характеризується панковою психологією і ритмом. Вони поєднують в собі старомодну гру, психоделічні гітарні звуки з вокалом, що коливається між співом і криком. Все це вбудовано в прості ритм-секції. Фанати божеволіють від їх захоплюючих і яскравих виступів.