Унікальна постановка Донбас Опери «Летючого Голландця», приурочена до 200-річчя від дня народження Ріхарда Вагнера, стала сенсацією в культурному житті не тільки Донецького регіону, України, але й всієї Європи. Посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль, представники Вагнерівського товариства, театральні критики, музикознавці, культурна громадськість, представники ЗМІ та глядачі дали високу оцінку постановці і визначили її як таку, яка «відповідає кращим європейським стандартам».

Постановка опери «Летючий Голландець» Р.Вагнера – це масштабний українсько-німецький культурний проект, у якому задіяні постановники та виконавці з України, Німеччини, Австрії, Росії. Режисер-постановник – Мара Курочка (Німеччина). Це перше виконання твору композитора в оперному театрі України за оригінальною партитурою німецькою мовою.

Проект підтримали посольство та генеральне консульство Німеччини, Донецька облдержадміністрація та Донецька обласна рада. У постановці задіяно понад 300 осіб. Це солісти, артисти хору, оркестру, балету, всі 12 технічних цехів театру.