«Нові старі майстри» ламають музейні стереотипи. Художники Євген Равський та Володимир Костирко майже весь липень презентують новий проект у стінах Львівського Палацу Мистецтв.

Це не перший їх спільний проект, варто згадати виставку «I don't like fish» 2010-ого, яка відбулась в Києві в арт-центрі Я Галерея. Тоді авторів надихнуло таке явище, як субкультури, а точніше субкультури байкерів та ультрасів (футбольних вболівальників). Концептуальність підкреслена стріт-арт трафаретами Станіслава Перфецького. Художники різні у своїй творчості, проте маю кілька спільних рис: класичні європейські традиції в інтерпретаціях актуального сучасного мистецтва. Але цього разу все по-іншому, задум виникав довго, і для обох митців став несподіванкою. Герої полотен - звичайні глядачі: знайомі чи друзі художників. Ідея, що об'єднала як нові, так і старі роботи - іронічний перегляд мистецької спадщини, як світової, та і своєї власної.

«Проект розраховано на широку аудиторію і обіцяє справжній емоційний вибух. Чому Лувр? Це ж очевидно!» - каже куратор проекту Павло Гудімов.

Культурний шок чекатиме на глядача, де перенесення минулого у сучасне показує зворотній бік захоплення «великою» класикою. Якщо у деяких колах звикли до схожих витівок «Старих нових майстрів», то масовий глядач точно буде вражений. «Лувр» підриває беззаперечний авторитет старої музейної моделі, в якій нагромадження «прекрасного» викликає протилежний ефект.