Представлені твори створені в період ХІХ—І пол. ХХ ст. у Львові, Відні, Кракові та інших містах. Вони перейшли у Музей з Національного музею ім. короля Яна ІІІ, Музею імені князів Любомирських, архіву міста Львова, окремі подаровані або придбані шляхом закупівлі.

Мета виставки показати пам’ятки з колекції Львівського історичного музею, які пов’язані з життям та діяльністю визначних постатей Львова ХІII—І третини ХХ ст. Це особи, які народилися і постійно жили або лише деякий час мешкали та працювали у Львові. Завдяки своїй діяльності і таланту вони залишили слід в історії міста. Це представники владних структур, науки, культури, громадсько-суспільного життя, меценати, духовно-релігійні діячі. Вони були різного національного походження та належали до різних суспільних станів, але результати їхньої праці і донині служать громадськості Львова.

У фондах Музею зберігається чимала кількість різного роду пам’яток, пов’язаних з видатними львів’янами, частину з яких представлено на виставковій експозиції. Це графічні і живописні портрети, документи, меморіальні пам’ятки, скульптурні погруддя і барельєфи, рукописи, книги, пам’ятні медалі. Майже половина з них експонується вперше, зокрема, документи міського магістрату (ХІХ ст.), особисті речі Соломії Крушельницької, пастельний портрет Василя Нагірного, манускрипт Дениса Зубрицького та інші.

Виставка буде цікавою дослідникам історії Львова, мистецтвознавцям, пересічним львів’янам і гостям міста. Вона ознайомлює з відомими людьми і надає інформацією про те, який внесок вони зробили в економічний, політичний та духовно-культурний розвиток Львова. Сьогодні окремі вулиці чи площі, театри, громадські споруди, парки та інші об’єкти названо на їх честь. І, насамперед, молоде покоління мешканців Львова має знати імена цих людей і чим вони прославили себе і наше місто.