Проект “Українці між Сходом і Заходом” французького фотографа українського походження Кирила Горішного відтворює крізь галерею портретів ще зовсім маловідоме й часто подане в карикатурному вигляді суспільство. Без претензії на етнографічне дослідження, він подає суб’єктивний погляд автора на українців у різних соціокультурних та професійних середовищах.

В останніх 8-ми роботах автор, в першу чергу, приділив увагу діячам культури Львова, які, на думку фотографа, мають універсальний підхід до культури та міжнародне визнання. Це поет і колишній дисидент Ігор Калинець, акторка та співачка Наталія Половинка, оперний співак Олег Лихач та ін. Загалом серед моделей можна побачити як відомі постаті: Юлію Тимошенко, Віктора Пінчука, Оксану Забужко, так і маловідомих, проте яскравих представників свого народу.

Попри малоймовірність зв’язків між обраними моделями, всі вони – громадяни молодої нації, що формується. І щоб нагадати про це, до всіх цих осіб застосовується одне й те ж правило композиції зображення. Усі без винятку позують в центрі між Сходом і Заходом.