“...він настільки чорний, що його майже не бачиш", — так описував враження від вантаблеку, найчорнішого матеріалу в світі, художник Аніш Капур, після того, як придбав одноосібні права на його використання. Зі слів Капура зрозуміло, що “чорне" відкриває перед нами фундаментальне питання — підважує саму здатність бачити. Чорне ставить під сумнів нашу впевненість у видимому: декларує стриманість і простоту та водночас діє неоднозначно й оманливо, коли плоска поверхня скидається на глибину, що затягує погляд та породжує переживання.

Виставка Ігоря Яновича “Чорне", з якої розпочинає свою діяльність арт-центр Я Галерея у Львові, є достатньо особистою, щоб глядач/ка могли потрапити у суб'єктивний простір автора і відчути власні переживання, але й більшою за окремий досвід, адже виходить на ширше визначальне питання: що таке досвід споглядання, коли діє чорне?

Програма дня відкриття:10:00 - 19:00 знайомство з командою Я Галерея13:00 прес - тур15:00 - 19:00 зустріч з Ігорем Яновичем19:00 музична програма на відкритті від джазового контрабасиста - Марка Токара. Вільна імпровізація. Музика стану. Тут і тепер. / Вхід за запрошеннями.

Попередня реєстрація на відкриття:https://forms.gle/pBNKp6TXAHtDqVNCA

Я Галерея уже 12 років працює в Києві, та 6 - у Дніпрі. Львівська діяльність Павла Гудімова та Я Галерея розпочалася ще у 2008 році виставкою Павла Макова. Сад. у галереї Дзига. Останні, знайомі львів’янам, наймасштабніші проекти - Тіні забутих предків (2016), Metropolis (2018), Замок Свірж. Генеза (2018) Іван Левинський. Імпульс (2019), та, звісно, актуальна виставка у Палаці Лозинського та музеї Пінзеля - Ангели. Саме в процесі їх реалізації поступово сформувалась команда Я Галерея. Львів