Цього четверга, о 17:00 у рамках Виставковий проект "Явлення. Пам'ятки Братського монастиря". запрошуємо вас на лекцію архієпископа Ігоря Ісіченка «Руський сармат перед привидом Третього Риму».
Ігор Ісіченко – науковець, громадський та церковний діяч, дослідник української літератури періоду Київської Русі та доби бароко, взаємодії літератури та релігії, історії християнства; ректор Колеґії Патріарха Мстислава — вищої богословської школи УАПЦ в Харкові та директор Українського центру візантиністики і патрології, член Українського ПЕН-клубу.
На лекції ви дізнаєтесь про суспільні, політичні, релігійні обставини, в яких постав і функціонував Києво-Братський монастир. Що таке концепція «сарматизму» Речі Посполитої і як вона вплинула на політичні тенденції в Україні? Чому у 17 столітті монастир Софії Київської протистояв Києво-Печерській лаврі? Як у Києві виникла концепція «триєдиного руського народу»? І як всі ці перипетії вплинули на літературне життя Києва і Чернігова?
Вартість квитка: 70 грн
Для студентів, школярів, пенсіонерів: 30 грн
Увага! Подія відбудеться у музейному лекторії, вхід з Музейного провулка.
Реєстрація за лінком обов’язкова: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc9_lvbqcgdSj8re5dGvJo4q07cvcg0quLg9xFNn7dDRiXUwg/viewform?vc=0&c=0&w=1