Відбудеться друга зустріч чергового кіносемінару "Планета нетрів". Тема зустрічі – "Роздвоєне місто". У програмі – перегляд та обговорення стрічки "Бандитський Йоганнесбург"(ПАР,2008 р., реж. Ральф Зіман).

З уроків географії ми знаємо, що природне середовище неоднорідне. Ліси змінюються степами, гори – долинами, поля – пустелями, теплі зелені землі – крижаними просторами. Мабуть, усі також здогадуються, що людський простір настільки ж різноманітний. Величезні міста змінюються маленькими поселеннями, заасфальтовані вулиці, пронизані інтернет- та мобільними мережами – глухими закутками, куди не дійшли ані телефонні лінії, ані навіть водопровід.

Парадоксальним чином, на відміну від природних середовищ, людські, соціально-технологічні простори змінюються не лише поступово, плавно переходячи один в одного, а й, часом, доволі різко, непомітно та непередбачено. Високотехнологічне, комфортне середовище можна знайти і в тих місцевостях, які прийнято вважати відсталими, а суворі, позбавлені елементарних зручностей умови існування, ховаються і в цивілізаційних центрах. Мінімальна географічна дистанція часто заперечується величезними розривами у особливостях людських просторів.

Герої фільму "Бандитський Йоганнесбург" живуть на межі саме таких соціально-матеріальних тріщин. Обігрування гангстерського сюжету не заважає режисеру стрічки також змальовувати контрастні, суперечливі будні сучасного мегаполісу, розірваного на кілька менших міст, мешканці яких відчувають, що живуть на різних планетах. Головний герой картини намагається пробитися наверх, займаючись махінаціями з житлом. Його мрія – залишити гетто багатоквартирних будинків та оселитися в приватному будиночку у елітному районі.