Село Бортятин, що на Мостищині, багате своїми гарними, працьовитими і талановитими людьми. Неодноразово працівники місцевогоМузею-садиби родини Антоничів влаштовують з ними зустрічі, презентують виставки, проводять майстер-класи. Це зміцнює звязок між поколіннями, адже садибу відвідують від малого до великого.

18 вересня музейники відкривають виставку «Таланти Бортятина», в якій візьмуть участь жіночки від 19 до 78 років. Тут будуть представлені роботи художниці Лілії Телембій, вишивальниць нитками та бісером на полотні Марії Михайлівни Луцак і Марії Семенівни Луцак, Орисі Бідак, НадіїПецюх, Анни Пецькович, в’язальниціМарії Бідак, художника-конструктора Любові Нагребецької, вишивальниці і модельєраНадії Качмарик. Виставка вражає різноманітністю сюжетів, технікою виконання, оригінальністю, барвистістю і безпосередністю. Це теплі й світлі роботи.На відвідувачів чекаютьживописні художні полотна«Котики», «Карпатський краєвид», «Прогулянка», «Осінній натюрморт»,«Портрет Антонича», «Портрет сестри Христини»; вироби з бісеру –кольє, заколки, браслети, сережки, панно, а також вишиті бісером та нитками сорочки, ікони («Ісус Христос»), вишиті сукні, подушки «Зіронько моя вечорова», «Чорнобривці», «Ранкова роса», торбинки,оздоблені вишивкою та акварельним орнаментом. Найдосвідченіша 78-річна Марія Бідак покаже свої вив’язані гачком вироби, а цедитячі платтячка, кофточки, шкарпеточки, серветки.

Долучитись до чарівного світу мистецтва, де вмілі руки бортятинських майстринь створюють дива, які милують очі, торкаються найтонших струн людської душі, відвідувачі і гості музею зможуть на виставці «Таланти Бортятина» у неділю, 18 вересня, о 13 годині.

На відкритті виставки звучатимуть пісні у виконанні вихованців Мостиської музичної школи (керівник Юлія Коваль-Пацула) Аліни Бень, Анастасії Гадомської, Ілони Хоміць.

Ірина Сенечко, Олена Малюга,

наукові співробітники Львівського музею історії релігії

телефони: (38032 34) 31 036; (38032) 235 61 00, 26148 22