Опера на 3 дії. Мова виконання: мова оригіналу. Д. Россіні, лібретто: Ч. Стербіні.

Опера «Севільський цирульник» Дж. Россіні (1792-1868) була створена за сюжетом однойменної комедії - першої частини відомої трилогії видатного французького драматурга П.Бомарше.

У 1816 році Дж. Россіні зобов’язався написати для театру «Ардженті» у Римі до карнавалу нову оперу. Однак цензура, що лютувала в Італії, заборонила всі запропоновані лібре то.

Залишилося зовсім мало часу до карнавалу. І тоді було вирішено використати дозволену цензурою тему. Так виник задум про «Севільський цирульник».

Хоча опера на цей сюжет вже була написана композитором Паїзієлло й популярність її була велика, Россіні все ж таки почав працювати над новою оперою на лібрето Ч. Стербіні.

Композитор писав швидко. Але строк, за який був створений «Севільський цирульник», перевершив усі сподівання. Робота над музи кою та інструментуванням зайняла десь 20 днів.

Прем’єра 20 лютого 1816 року несподівано завершилася провалом. Але наступні вистави супроводжувалися незмінним успіхом. Россіні перевершив свого попередника.

«Севільський цирульник» полонить багатством яскравих мелодій, віртуозністю вокальних партій, невичерпними дотепністю та оптимізмом.