Відкриття авторського проекту Андрія Саєнка-Вергуна (інсталяція, об`єкти).

Андрій Саєнко-Вергун працює в жанрах: живопис, інсталяція, об`єкт. Народився 1961 року у Львові, закінчив художнє училище ім. І. Труша, закінчив ЛДІДПМ, живе і працює у Львові.

Звідки він взагалі взявся цей зухвалий пазло-дій? Його не мало би бути у природі! Бо на майдані сучасної «штуки», щільно вимощеної усілякими «ізмами» і «артами», більше, схоже, немає місця таким як він! Там нині хіба що якийсь паз-ел-віртуал здатен наробити велику купу, яку потім розкрутять і продадуть на аукціоні «Соцбі» за енну кількість нулів. Та й вже...

Він же завзято тупцяє на ньому, витанцьовує, пазло-діє з грацією слона у посудній крамниці. Чого вартують ці його пазло-дійські жести, який за ними смисл? Смислу, мабуть, не більше, ніж у змахові слонячого хобота. Але й не менше.

Чуєте, як цієї миті, коли ви байдуже втупилися у пазло-дії, тріщить індійський праліс під вагою кількатонного одоробла, як здригаються довколишні слонихи від його натужного поклику-реву? Ні? Тоді вам нічого робити на цьому празнику жизні! Проходьте собі мимо. В Інтернет, будь-ласка, в Інтернет! «Там знайдете щиру правду, а ще, може, й славу...»

Пазло-діяти означає кинути виклик холодній абсурдності випадку. Що, скажімо, єднає Манделу і мандоліну? Звісно, що! Подібність звучання і тільки. У світі пазло-дій все не так. Тут самого лише співзвуччя мало, тут Мандела жити не може без мандоліни. Його хлібом не годуй, дай лишень вийти на майдан і трохи пограти. Ну, не на контрабасі ж йому грати! Мандела і контрабас... Яка нісенітниця!