Виставка сформована із 130-ти експонатів – живопис, графіка, скульптура із збірок Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького та Національного музею у Львові ім. А. Шептицького. Виставка «Діти і дітлахи: образ дитини в образотворчому мистецтві XVIІ- XX ст.» дозволить ознайомитись та проаналізувати еволюцію європейського дитячого портрета й жанрової картини від XVII – до XX ст., різних художників: голландської, фламандської, французької, італійської, австрійської, англійської, німецької, російської, грузинської та української шкіл.

Стилістичний діапазон творів охоплює бароко, класицизм, романтизм, реалізм, бідермаєр, імпресіонізм та модернізм.

Сучасні діти матимуть змогу ознайомитись з мистецьким зрізом «собі подібних» особистостей, а також відшукати серед цих облич, що дивляться крізь століття, свою «споріднену душу».

Саме відкриття передбачає нестандартний підхід до презентації творів: живопис супроводжуватимуть антикварні іграшки, лунатиме колискова в чергуванні із мелодіями з мультказок. А для підтримки уваги наймолодший поціновувачів прекрасного буде організовано вікторини, та інтерактивні ігри по тематиці творів. Цей проект розрахований на широке коло глядача, скоріше на «суспільні маси», яких найважче залучити до мистецтва, чи бодай простого відвідання музею.