Виставка показує дім як багатогранне місце, в якому заломлюється цілий комплекс політичних, ідеологічних, національних, культурних і гендерних історій, в контексті Центрально-Східної Європи.

Звісно, тут також будуть представлені глобальні і регіональні аспекти, однак наша експозиція присвячена передовсім Львову, бо це надає чудову можливість вивчити перетворення і трансформації "дому" у ХХ столітті.

Чому культура житла стала темою для виставки? Зазвичай ми вважаємо дім особистим простором, який належить тільки його господареві чи господині і лише їх цікавить. Але дім можна також розглядати як приватну модель суспільства, що може багато розповісти нам про зовнішній світ, зокрема про постійну взаємодію приватної і суспільної, особистої і соціальної площин, взаємодію нас та інших.

Хочемо поставити дуже загальне питання: "Що таке дім?" Дім є місцем, в якому ми мешкаємо, простором, в якому відбувається наше особисте, інтимне й емоційне, життя, наша пам’ять і тотожність. Спробуємо шукати відповідь, спираючись на конкретний приклад міста Львова у контексті Центрально-Східної Європи.

Формат виставки поєднує розповідь-опис з різними мультимедійними додатками. Виставковий простір поділений на дві основних частини, кожна з яких вирізняється конкретним змістом і візуальним наповненням.

У кожній із цих частин відповідні тексти та зображення допоможуть відвідувачу зрозуміти найважливіші соціально-культурні, політичні, ідеологічні, економічні й технологічні чинники, які змінили наш спосіб життя в ХХ столітті.

Основним завданням першої частини є висвітлити загальний розвиток історичних уявлень про дім і способів їх втілення у ХХ столітті. Тут експозиція досліджує, як ідеології, модернізаційні проекти, держава, війна, технології та соціальна нерівність впливали на спосіб життя людей, а також як ідея "дому" впліталася в соціальні і політичні проекти ХХ століття.

Друга частина складається з чотирьох традиційних/функціональних зон, пов’язаних із "домом": вітальня, кухня, ванна кімната, спальня. Експозиція простежує основні способи їх ужитку упродовж ХХ століття, спираючись на зафіксовані приклади зі Львова.

Відчинено: середа – неділя.